Bir 3D yazıcıyı bir leadscrew

ile yükseltme, tüketici 3B yazıcıları, taşkınları ev imalatında kişisel olarak açtı. 3B yazıcılardan en uygun fiyatlı bile fonksiyonel parçalar verecek – ancak baskının kalitesi oldukça fazla değişir. Uygun maliyetli 3B yazıcılara en önemli düşüşlerden biri, Z ekseni gibi, önemli parçaların maliyet kesimidir. Neredeyse tüm tüketici 3B yazıcıları, Z ekseni için geleneksel dişli çubuk kullanır, bu da bunun yerine gerçekten bir lehine vidayı kullanmalıdır.

Dişli çubuk doğru konumlandırma için geliştirilmemiştir – çoğunlukla bir tutturucu olmak için geliştirilmiştir. Backlash, wobble ile ilgili sorunlarınız olabilir ve genellikle tamamen düz değiller – Kir ve kir ile kolayca gunk onlardan bahsetmeyin. Başka bir deyişle, ticari bir makineye bir dişli çubuk göremezsiniz.

Kurşun vidasını girin. Kurşun vidalar, hemen hemen tüm uygun CNC ekipmanı için kullanılan hassas işlenmiş bileşenlerdir. Neredeyse hiçbir boşluğu yoktur, mükemmellerdir ve sıkışmadan daha yüksek yük transferlerine izin verirler.

PRUSA I3’ünü yükseltmek için, [Daniel], kurşun vidayla kullanmak için kendi Z ekseni arabalarını geliştirdi ve yazdırdı.

Bir Prusa I3’ünüz de varsa, tasarım dosyalarını thipiverse olarak yükledi. Ve nasıl yapılacağına ilişkin talimatlarla blogunda bolca bilgi var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *