Ucuz

[Jude] için bir WiFi özellikli bir kuş kutusu oluşturmak, oğlunun yanı sıra onun için de eğlenceli bir DIY iş arıyordu ve bir kuş kutusunun harika bir seçenek olabileceğine inanıyordu. Kutuyu bir WiFi kamerayla birlikte döşemek istedi, böylece bitini telefonundan izleyebilir, ancak herhangi bir tür uygun, ucuz, ticari olarak temin edilebilen seçenekleri keşfetmedi. Yani bununla kendini geliştirdi.

Bununla birlikte, çevrimiçi olarak satın aldığı genel bir kuş kutusuyla başladı, ayrıca ilgilenilen özel özellikleriyle özelleştirildi. Ölçeklenecek işin, okul sonrası programların yanı sıra diğer gençler kulüplerinin bir sınıf ayarı içinde hızla uygulayabileceğini arıyordu. Ağaç işinin en aza indirmesini düşündü, işleri çocuklara kolaylaştıracak.

Online olarak satın aldığı genel kuş kutusuna bir dübel ekledi, ancak bir dübelin bölgesindeki invaziv türlerde çekip çekeceğini soruşturma gerekliliğinin sorulması gereken uyarılar. Daha önce keşfettiği kamera donanımlı, ticari olarak temin edilebilen kuş kutularından çok daha ekonomik olduğuna dair oldukça uygun fiyatlı bir WiFi özellikli endoskopu keşfetti. Zımmetli bir şekilde, endoskopu barındıran suya dayanıklı bir casus deliği olarak plastik bir şırınga kullandı, kamerayı hızlı bir şekilde kaydırmasını sağlayan, kendisini yolcularını rahatsız etmeden kuş kutusunun yanı sıra kaydırmasını sağlar. 3 ml’lik şırınganın, endoskopu oldukça rahatça biçimlendirmek için mükemmel bir iç çapa sahip olduğunu belirtti.

[Jude], endoskopun 24/7 aktif olması anlamına gelmez, bu nedenle kamera kullanımda olmadığı zaman deliğe erişim kazanımını kapatma yöntemine ihtiyaç duyar. Dyson’daki uzun yılları, ona çıkarılabilir, su geçirmez, lastik bir conta uygulayan insanların düşünebileceği kadar basit olmadığını öğretti. Neyse ki, şırınganın pistonunun ucundaki kauçuk tıpa, doğal olarak mükemmel bir çıkarılabilir bir sızdırmazlık oldu ve endoskop kullanımda olmadığında deliğe kaya erişimini takmak için kullanabilir.

Endoskop, WIFI vericisi hariç, ağırlıklı olarak su geçirmez, böylece [Jude], gadget’ın sonunu suya dayanıklı bir muhafazaya yerleştirmesi gerekiyordu. Bunların sık sık “IP derecelendirilmiş” muhafazaları olarak adlandırıldığı ve bunların herhangi bir sayıda dış elektronik iş için kullanabileceğini düşündüğü gibi, bu yüzden bu olabilir, bu yüzden bu olabilir, bu yüzden bu olabilir.

Anne Doğa, HACKADAY’de ve [Jude]’s Kuş Kutusu istisna değil, hemen burada birçok işi kesinlikle etkilemiştir. Müthiş proje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *