“Dünyanın Penceresi”, evinize uzak yerler getiriyor

Dünyayı dolaşmayı sevenler için, hayat son iki yıldır müthiş olmamıştır. Dünya çapında kilitlenmeler ve seyahat kısıtlamaları, uzak şehirlere jet olmayı tercih ettiklerinde kendi evlerinin içine sıkışmış birçok insanı tuttu. Eğer Wanderlust tarafından rahatsız olanlardan biriyseniz, [Alex Shakespeare] sizin için bir seçeneğe sahip olabilirsiniz: Dünyanın dört bir yanındaki başka bir yerden canlı bir görüntü gösteren bir pencere.

Pencere, Tokyo’dan canlı bir besleme gösteriyor.
Tecrübeyi mümkün olduğunca gerçekçi olarak yapmak için, [Alex] Londra’da gerçek bir pencere kullandı ve arkasında büyük bir TV’ye monte etti. Duvara monte edilmiş bir harita, haritadaki küçük bir manyetik düzlemi taşıyarak beş konumdan herhangi birini seçmesini sağlar. LED’ler mevcut noktaları gösterirken, magnetometreler uçağın hareketini keşfederken. Bir ESP8266 daha sonra bir medya sunucusuna, daha sonra TV ekranında görüntülenen uygun LiveStream’e bağlanmasını söyler.

Bunların hepsi zaten zaten yaratıcı, ancak [Alex] ek olarak bir adım gitme kararını verdi ve ekranın yanında duran herhangi bir kişinin yerini algılayan ve görüntüyü hareket ettiklerinde biraz kaydıran bir termal sensör ekledi. Bu, gerçek bir pencereden bakmanın perspektifini simüle eder ve görüntüye basitçe statik olsaydığınızdan çok daha fazla yaşam benzeri bir kalite vermelidir.

Tüm tasarım [Alex] ‘ın Github sayfasında, bazı egzotik bir yere bakmak isteyen herhangi bir kişi tarafından çoğaltılmaya hazır. Bunun yerine, geçmişte kontrol ettiğiniz yerler hakkında hatırlamanın bir yolunu istiyorsanız, bu şaşırtıcı hediyelik eşya dünyasını kontrol edin. Ayrıca birkaç yıl önce temiz bir google haritalar gördük.

İpucu için [ITAY] sayesinde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *