Kristina ile KEEBIN’: GRABBITY eldiven

yapardım, ben açık artırma sitelerinden uzak kalmak gerekir söylemeye devam, ama sonra Hackaday için çok yem olarak olmazdı İLE BİR? Ben bu satırları yazarken, ben Alpler anahtarlar ile ilk keeb olacak Dell AT101W, bekliyorum. Umarım bu Alpler SKCM somon ya da siyah anahtarları var – Deskthority göre, lastik kubbeler olabilir. öyle değil klavyeyi yaparsa, muhtemelen anahtarları ve daha ergonomik yapı şey kurtarma olacaktır. Her iki şekilde de, ben Alpleri anahtarları hakkında bazı insanlar daha iyi Kiraz MX anahtarları daha olduğunu düşünüyorum çünkü biz bir yazı ihtiyaç düşünüyorum.

Mine Maltron olun

Sadık Kiraz MX meraklıları konuşan Maltrons tartışmasız ergonomik klavye Grandaddy vardır ve onları üreten İngiliz şirketi 1970’lerden beri var olmuştur. Sadece içbükey anahtar kuyu kullanan ilk edildi, Maltron tasarımlarını uyarlanmıştır ve birinci tek elle ve ağız odaklı klavyeler gibi bazı iyi yapılmış. Hatta dahili içinde İztoplu klavyeleri.

klavyeler küçük bir servet. Maltron aracılığıyla görüntü
İki elle, Maltron Holy Grail Adayların kısa listemde kesinlikle kavisli. Zaten Amerika’da bile olanlar – onlar oldukça pahalı bu yüzden bu klavyeler her biri özenle elle kablolu. 700 $ ben gibi artık Kinesis avantajı olmadığı kadar ilham olabileceğini bir klavye için yutması zordur.

Ama iyi haber Maltron özelleştirilebilir bir diy kit sunmasıdır! Hepsi de ya efsanelere-lazerli tek veya hiç efsaneleri ile gelen anahtar kapaklar, hiç Teensy 2.0 her şeyi enjeksiyon kalıplı kabuğundan alakart satıyoruz. Eğer o kadar kablolama kadarıyla kendi konum ve dolayısıyla, kılavuzuna hakkında bir şey görmüyorum.

Tüm istediğim takdirde kabuk ve sadece £ 120 artı nakliye ve KDV var topunu birimi oldu. Ben Devletleri’nde bir kit distribütör bulmadıkça ancak bu iki adet nakliye ücretleri Yalnız bir kendim inşa cazibesini bulut olabilir. Onu derin düşünmek ve bir nakliye teklifi almak gerekecek.

Tek-El Klavyeler DIY, Too Olabilir

Güzel temiz DSA ‘kapaklar. Yeni York Times aracılığıyla görüntü
Emin Tek kollu yazar [Britt H. Genç] hiç bir Maltron çalıştı değilseniz, ama mükemmel mekanik klavye için onun arayışı iyi her iki şekilde okunur.

[Britt] belkide tek elle Maltron çok klinik bir çözümdür, ilkokul yazarak sınıfta çok fazla negatif dikkat getirdiği tek elle Dvorak düzeni federal emniyet-turuncu klavye cildi hatırlatarak başlar. İyi kavisli anahtar ve ortholinear düzen arasında, bu uyum çok fazla. kötü anılar bir yana, [Britt] daima yüksek sesle klavyeler düşkün olan ve gibi geri gün laklak etmenin peşinde.

Neyse o 2021, ve kendi klavyesini oluşturmak için orada seçenekleri bir ton vardır. Bazı keycap profiller [Britt] gerektirdiğini anahtar değiştirme ile güzel oynamak değil, ama DSA’lar yapmak. bu sebeple için [Britt] Kailh beyazlar ve burada gösterilen bu çarpıcı DSA Tuşların ile Tofu65 gemide yerleşti. mutlu clacking, [Britt]!

Uygulamalı Hacking: Grabbity Eldiven

r / ErgoMechKeyboards yoluyla Görüntü
İster inanın ister inanmayın, bu [loopsbellart]’in ilk inşa ve onlar zaten neyi-IFS etrafında oynuyoruz. Her anahtarı nedir ev hanesinin oldu, ya da mümkün olduğunca ona yakın olarak en az? eğer Yani Grabbity Eldiven ardındaki fikir.

Bu cyberpunk güzellik lalboard, ilham DataHand klavye ve eşit minimalist Squeezebox hatırlatır. ancak bu durumda, parmaklar yalnızca itme ve çekme ve aynı zamanda aşağı bastırmayın. Emin değiliz, ama bu daha iyi için olabilir. Biz sadece bir tane inşa etmek ve en azından ileriye tahrik anahtarlar hafif yaylar koymak için [loopsbellart]’in öne alarak kendimize öğrenmek gerekecek.

Grabbity eldiven tamamen nRF52840s bir çift kablosuz sayesinde vardır. Onların ana beyni BlueMacro840 çalışan BlueMicro firmware, ama bunun yerine QMK çalıştırmak istiyorsanız ‘840 pin uyumlu Arduino pro Micro beraberdir. [Loopsbellart] Bu satmayı planlamadığını rağmen, STL dosyaları serbest bırakmak için hazırız. Burada eylem Grabbity eldiven bir gif var.

Tarihsel Tıktıkçılar: Alışveriş yapmak-Hansen yazma Topu

r / SpecializedTools yoluyla Görüntü
içbükey anahtar düzenlemelerin fikri ortaya çıkmadan çok önce, bu dışbükey daktilo olduğunu bir iğne yastığı veya donuk bir kirpi gibi görünüyor. tipi çubukları klavyenin yönüne dik açıyla grev (onları da arayabilirsiniz). Bu doğru o tipleri yanlara ve erken modelleri sonuçların kullanıcının görünümü engellenmiş. Sayfayı dolmaya olarak kağıt elektromıknatıs yoluyla hafif bir kavis ilerler. sonraki sürümleri mekanik bir maşası kullandı.

Malling-Hansen yazma topu bir kaç yıl pazara Scholes & (QWERTY düzeni içeren) Glidden en Remington I yenerek, ilk ticari satılan daktilo oldu. top reverend Rasmus Hans Malling Johan Hansen, Kopenhag sağırlar ve sessizdeyken için bir enstitüde bir öğretmen ve yönetmen tarafından icat edilmiştir.

HanSen öğrencilerinin parmaklarıyla konuşabilmelerini istedi ve böylece topu hızlı bir şekilde kullanımı kolay olacak. Bazı diğer türler, telgraflar, biri şifreleme için bir model ve biri kör için bir model de dahil olmak üzere bazı türler yapıldı. Bunlardan sadece 200 ya da öylesine üretildi ve yaklaşık 40 bugün hala.

Nietzsche topdaydı

“Yazma topu benim gibi bir şey: Demirden yapılmış, ancak yolculuklarda kolayca bükülmüş.

Sabır ve dokunma, bolluğun yanı sıra bizi kullanmak için iyi parmaklar da gereklidir. ”

Friedrich Nietzsche

Friedrich Nietzsche’nin görme başarısız olmaya başladığında, normal yolunu yazmak, ona korkunç baş ağrıları verirdi. Kız kardeşine yazılmış mektuplara göre, Nietzsche, Rasmus Hansen ile doğrudan temasa geçti ve 1882’de ona gönderilen yazı topunun en son ve en büyük versiyonuna sahipti.

Ne yazık ki, kaynaklar onu kullanamayacağını, çünkü transit hasar gördüğü ve tamirci onu yalnızca daha da hasar gördü. Bir noktada tamir etmiş ya da değiştirmiş olmalıydı, çünkü şey hakkında bir şiir yazmak için yeterince geçti.

Bu clack’tan birini izlemek istiyorsanız, şansındasınız. Bir [Felix Herbst] yazma topunu modellemiş ve aşağıda görebileceğiniz eylemde gösteren bir animasyon yapmıştır. [Felix] ayrıca, orijinal yazı tipinde harf yazmanıza ve bunları göndermenizi veya yazdırmanızı sağlayan etkileşimli bir sürüm yaptı, ancak kırılmış gibi görünüyor.

Icymi: Bu eski fare

Evet, biliyorum – bu Keebin ‘ve Mousin değil’, ancak bunlardan sonuncusundan bu yana giriş ile ilgili hackler farelerdi. Ve ayrıca, bu eski Depraz fare üzerindeki düğmeleri tıkla ve davetkar görünüyor ve biraz Kailh Chocs gibi.

Şimdi [John Floren], bir Arduino Pro Micro kullanarak bu güzel fare için bir USB adaptörü yaptığını, hoş bir el hissi ve düğmelere tatmin edici bir tıklama olduğunu bildirdi. Onları kısa demo videosunun sonuna doğru duyabilirsiniz.

Klavyelerle ilgisi olan bir şey var mı? Bana bir ya da iki bağlantıyı göndererek yardım et. Tüm Hackaday’ın bunu görmesini istemiyor musun? Doğrudan bana e-posta göndermekten çekinmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *