Diğer telefon hack

türü, parçalarınızın son vintajının tarihli araçlarından hasat edilen birkaç parçaya sahip olabileceği doğrudur, artık duvar siğillerinin yanı sıra parlayan çok fazla şey yoktur. Bununla birlikte, [Kerry Wong] ‘ın eski bir UNIDEN kablosuz sabit hatlı telefonundan 3 × 48 karakterli LCD, ters mühendislik ve sonuçların öğretici olduğu gibi bir gözyaşı denemesi için ona yeterince çekici geldi.

Veri sayfası yok mu? Sorun yok. [Kerry] Kuyu arkadan aydınlatmalı ekran hakkında hiçbir şey keşfedemedi, bu yüzden gittiği Mantık Analizörü’ne. Birincil Kuruldan ekran modülüne sadece sekiz açıdan, paralel bir protokol olma olasılığı ve aşağıdaki videonun böyle olduğunu göstermektedir. Parametrelerle bir miktar uğraşan protokolün seri periferik arayüz olduğunu gösterdi, ancak tam olarak standartlaştırılmayan diğer gereklilikler gibi, [Kerry], analizi ilginç hale getirmek için yeterli belirsizliğe emanet edildi. 39 karakterden oluşan gizemli bir başlığa rağmen, LCD’yi bir Arduino ile sürdürmenin yanı sıra, bu telefonların genellikle bir üssün yanı sıra bir dizi el cihazı olan bir paket olarak sunulmasını sağladı. Parçalar kutusu için güzel ekran koleksiyonuna sahip olun.

Bu protokolün tam olarak ne kadar yaygınlaştığı ile, [Kerry] ‘nin yayınlanması bizi SPI’nin temelleri hakkında hız elde etmek istiyor. Bir mantık analizörü de satın almak ve aynı zamanda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *