Sıçanlar, bu otomatik VR Arena’da

kıyamet oynamayı öğrenir. Sıçanlar için bu DOOM tabanlı VR RIG, olsa da, Doom’u hackle ve sıçanları hackle hakkında daha çok daha fazla.

[Viktor Tóth] için bir yan proje olarak başlayan şey oldukça karmaşık bir aparat haline geldi. Teçhizatın merkezinde, bir bowling topunun büyüklüğü hakkında bir polistiren küresinden oluşan çok yönlü bir koşu bandı. Küre tamamen döndürmek için tamamen serbesttir, sensörler iki eksende rotasyon tespit ediyor – esasen baş aşağı büyük bir elektromekanik fare. Sıçan topun tepesine binerek, kaymayı önlemek için koşum takıyor. Büyük bir kavisli monitör, özelleştirilmiş bir kıyı haritası olan sanal ortamı taramak için sıçanın önünde en iyi oturur.

VR RIG’u inşa edilmiş, [Viktor] eğitimin otomatikleştirilmesiyle ilgilenir. Bir tedavi dağıtıcısı, uygun motivasyonu sunarken, elektrikli tahrik tekerlekleri, sanal dünyada sıkışıp kalırsa sıçanları dürtmek için küre ile meşgul olur. [Viktor], bu otomatik yöntemi kullanarak üç sıçanı – [Romero], [CarMack], [TOM] – [TOM] ‘yı eğittiğini söylüyor. Oyunun etine gelince – Canavarlar – [Viktor], bir sıçan bir atış kaydetmek için bir sıçanın arka ayaklarında açtığını tespit eden bir sensörle de kapsandı.

Sıçanları videoda görülen noktaya almak için toplam eğitim süresi yaklaşık altı hafta idi; Bu, paranın yanı sıra, sonuçlar oldukça ilginç. Minimalist kıyamet ile çok daha fazla ilgileniyorsanız, bir ampul veya bir termostat veya hatta bir GPS üzerinde doom kontrol edin.

[ign ile]

İpucu için [çocuğum Tom] sayesinde!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *