Motosiklet ralli bilgisayarı açık kaynağa gidiyor

Motosiklet Ralli Yarışı, iki tekerlekte her türlü arazide sıkışmayı içeren yüksek hızlı, heyecan verici, arazi dışı bir motor sporlarıdır. Binicilik sırasında, binicilerin ne kadar geleceğini bilmek için son derece önemlidir – sırayla, fulelaways, akış geçişleri, liste devam eder. Genel olarak, bu, bir karayolu kitabı tarafından gerçekleştirilir – her dönüş diyagramları veya kurs kontrol noktasının diyagramlarına sahip bir kağıt kaydırma, aralarındaki mesafeler ve diğer ilgili bilgiler ile birlikte. Tabii ki, bu, sadece son yol noktasından bu yana ne kadar seyahat ettiğinizi size ne kadar uzaktayacağınızı söyleyen bir okuma ile eşleştirilmesi gerekir. Bu okuma genellikle bir ralli bilgisayar şeklini alır, hızı, mesafeyi gösterebilecek bir cihaz, mesafeyi ve kurs başlığını (ve bazı fankilerden bazıları daha fazla veriye sahip olabilir).

Ticari olarak temin edilebilen ralli bilgisayarlarla bir karayet kitabı
Piyasadaki çoğu ralli bilgisayarla ilişkili olan Lunkluster arayüzü ve yüksek maliyetle sinirli, [Matias Godoy], 2017 yılında kendi sırtını tasarladı ve potansiyel bir ürünü aldığını fark etmek için hızlıydı. Birkaç yineleme yapıldıktan sonra, bir kaç saat içinde satılan küçük bir başlangıçla piyasaya gitme fikrini getirdi!

Sonra başarılı kampanyayı yansıtmak için biraz zaman aldı. Birimleri çalkalamaya devam etmek yerine, tasarımın herkesi hazır hale getirmek ve topluluğun neler bulabileceğini görmesini sağlamak için tasarımı açacağına karar verdi. Tüm tasarım dosyalarını GitHub’a yayınladı ve tüm tasarım sürecini, ilham ve erken prototiplerden açık kaynaklara gitme kararına belgeleyen harika bir blog sonrası yazdı.

[Matias] ‘nin projesi, açık ralli bilgisayar (eskiden Baja Pro) CNC işlenmiş bir durumda düzgünce paketler ve güzel bir yüksek görünürlüklü LCD ekran, dahili bir GPS alıcısı ve ergonomik gidon monte edilmiş bir uzaktan kumanda bulunur. Veriler, WiFi özellikli OTA güncellemelerine de izin veren bir ESP32 mikrodenetleyici tarafından dolanır. Sonuç, açıkça büyük bir özenle tasarlanmış güzel ve kullanışlı bir cihazdır. fikri seviyorum ama ralli yarışçısı değil mi? Sokak bisikletleri daha fazla olursa, o zamandan korkmayın, çünkü orada da sizin için açık kaynaklı bir dijital pano var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *