Lego Kupası sahibi, nemlendirmenize yardımcı olur

Çok daha fazla meyve yiyin, daha fazla egzersiz yapın, daha fazla sıvı içmek; Ocak ayının başlarında genellikle yeni yılın kararlarını yerine getirme zamanıdır. Tipik olanların çoğu sadece WillBower’a ihtiyacı var, ancak hedefliyorsanız nemlendiriliyorsa, bazı yardımlar mevcuttur. [PEPIJN DE VOS], bir LEGO Kupası tutucusu yanı sıra, tam olarak ne kadar su geçirdiğinizi tam olarak ne kadar suyun ne kadar su geçirdiğini söyleyen bir LEGO Kupası tutucusu oluşturdu.

Temel konsept basittir: Bardak tutucu, içme kabınızın ağırlığını duyan bir ton hücresinden oluşur. Ağırlık azalırsa, kaybolan miktarı özetleyen bilgisayarınıza bir mesaj gönderilir. Ağırlık artarsa, camın yanı sıra önceki kilonun göz ardı edildiği gibi doldurulması gerekir. Bu şekilde, uygulamanın sadece boş camın ağırlığını telafi etmeden bildirilen tüm miktarları eklemesi gerekir.

Zor bit, bir ton hücreyi lego yapısına entegre ediyordu. Platformun ağırlığının sadece ton hücrelerinde dinlendiğinden emin olmak için Flex sistem hortumlarıyla bir miktar koymaya ihtiyaç duyuldu. Ton hücresi, bir amplifikatörle ve A / D dönüştürücüyle kontrol edilirken, USB iletişimi bir gençlik 3 tarafından ele alınır.

[PEPIJN], bir fincan simgesini ve ayrıca tüketilen genel hacmi, aşağıda gömülü olan videodan oldukça sorunsuz bir şekilde yargılanıyor gibi görünen mevcut bir GNOME masaüstü widget’ı özelleştirdi. Tüm kodların yanı sıra, projenin GITHUB sayfasında da toplam bir LEGO seti geliştirme yol tarifi sunulmaktadır. Sadece sıvı alımınızı izlemek, sizin için bir dürtüyü yeterli değilse, yeterince içmezseniz, masanızı taşan bu gadget’ı inceleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *