ESP8266

modemleri ile bbsing, web’den daha uzun süredir ve Facebook’u yapmadan önce BBS sahnesi vardı. Biraz şaşırtıcı bir şekilde, insanlar hala BBSes’i barındırıyor, ancak bugünlerde bir sabit hat buluyorum. [Blake Patterson], retokompillerin önde gelen afediadolarından biridir ve son zamanlarda ilginç bir yeni cihazı gözden geçirmek için kendisi üzerine götürdü. WiFi232 İnternet modemi, 25 pinli RS-232 konnektörüne sahip bir bilgisayara bir WiFi bağlantısını açan bir cihazdır.

WiFi232, [Paul Rickards] tarafından yapılır ve WiFi’nin son birkaç yılı WiFi tarafından etkinleştirilen retrodüksiyon projelerine göz önüne alındığında, tam olarak beklediğiniz şeydir. Dahili WIFI232, komut setindeki Hayes’i taklit eden bir ESP8266 modülüdür. 300 ila 115200 numaralı baud oranları, bir USB tiny jakı veya lehim terminalinden sağlanan güç ile desteklenir.

[Blake] ‘nin Bilgisayar Den, efsanenin doldurduğu şeydir ve bu evrensel WiFi’yi seri dönüştürücüye test etmek için fazlasıyla yeterli oyuncak vardır. Testte kullanılan cihazlar, Apple // C, IIE, Amiga 1000 ve TI-99 / 4A’yı içerir. Kısacası, her şey tıpkı gerektiği gibi çalışır. [Blake], eski bilgisayar panolarını eski bilgisayar koleksiyonu üzerine çekebildi. [Blake] ‘nin aşağıdaki WIFI232 incelemesini inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *