Uçan Batman bir ton boğa

Batman’ın uçma yeteneği bir yanlışlıktır. Veya en azından böylece bilim. Bilimi, süper kahraman filmlerini (bu, içmek için derin bir kuyu), ancak her birine yönelik olduğunu anlamadık. Bununla birlikte, Aralık ayında Fizik Dergisi Özel Konular, konuyu, düşen bir Batman’ın yörüngesi hakkına sahip oldukları bilimsel makaleleriyle ele aldı. İki sayfalık beyaz kağıda verilen denklemler başınızın üzerinde olabilir, ancak fikirler değil.

Batman’ın filmde açıklanan yöntemde uçamayacağı bu değil. Mükemmel bedensel zarar vermeden topraklayamıyor. Filmin bu çerçevesindeki pelerin analiz ederek, araştırmacılar Batman’ın vücut yüksekliğini kanat aralığı ve ayrıca bölge kurmak için kullandılar. Sayılar iyi değil. En yüksek hız, 80 km / s’lik sürekli bir hızla yaklaşık 110 km / s’ye ulaşacak. Bu, bir iniş için mevcut olduğunda en iyi 80 mph hızda ve 50 milin altında.

Ah Batman, tam olarak hepimize izin verdiğin. Bu makaleyi beğendiyseniz, arşivlerle kazmanız gerekir. [Bruce Willis ]’nin dünyayı asteroitten gerçekten kurtarmış olup olmadığını her zaman merak ettik.

[Via Dvice]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *