İlk Ahududu Pi Sıfır Hack – Piggy-Back Wifi.

yanı sıra ilk ahududu pi sıfır hack var! Resmi Yayın Açıklamasından 72 saatten az bir sürede [Shintaro], bir EDIMAX WiFi USB adaptörünü doğrudan PI sıfırındaki USB lehim pedlerine bağlar. USB ON-GO (OTG) kullanarak PI sıfırın küçük boyutlarını bozamazdı. OTG, karttaki mikro-USB konektörünü tam bir USB-A konektörüne dönüştürmek için gereklidir.

Durum, EDIMAX’tan yanı sıra, tabakalı lehim noktalarını izole etmek için KAPTON’a sarılmış sıfırdan da elimine edildi. PP1’den PP1’den yan ve PP6 puanından alınmıştır. Bunlar, USB gücünden yapılan düzenlenmemiş girdilerdir, bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır. Bazı ucuz USB güç kaynakları, ilk önce bağlı olduğu gibi bir cihazın dışına çıkmasına izin verilebilecek 5 volt daha fazla sönebilir.

Veri kabloları PP22 ve ayrıca PP23 ile aynı şekilde, aynı zamanda USB veri konektörünün arkasında da bağlandı. USB diferansiyel bir sinyal olduğundan, sinyal bozulmasını önlemek için bu teller dikkatlice eşit uzunlukta tutuldu.

WiFi kimlik bilgilerini ayarlamak için bir Ahududu Pi B2 üzerinde düzenlenmenin yanı sıra bir SD kart üretildi. Sıfıra eklenmiş, WIFI ağ bağlantısını başlatmanın yanı sıra iyi önyükleme yapıldı.

Tebrikler, [Shintaro] İlk Hackaday Ahududu Pi sıfır hack için. Bu bir hack-a-sıfır günlük bir hack mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *