UV Baskı PCBS

Biz her zaman [Thomas Sanladerer’s] 3D baskı videoların tadını çıkarıyoruz. Ancak sonları sadece 3D baskı hakkında değil. PC kartı boşluklarını büyük sonuçlarla ortaya çıkarmak için, sonuçtan sonra UV ışığı olan bir DLP yazıcı kullandığını gösterir. Dürüst olmak gerekirse, fikri duyduğumuzda, hemen nasıl çalışabileceğini gördük. Tabii ki, [Thomas], her zamanki konunun kapsamlı tedavisini yapar.

Gerçekten, bu 3D yazıcı kullanmasına rağmen, bu tam olarak 3B baskı değil. UV ışığı ve sanat eseri olan panoları açığa çıkarmak, genellikle saydamlık filmi ve UV ışık kaynağı kullanan yıllardır yaşayan eski bir süreçtir. Bir yazıcı ile, dijital olarak sanat eseri oluşturabilirsiniz ve UV ışık kaynağı zaten orada.

Pozlama süresinde arama için test şeridi yöntemini beğendik. Bize eski karanlık oda günlerimizi hatırlattı. Ayrıca, reçine kullanarak çıplak bir bakır tahtaya direnç olarak kullanmayı denedi, ancak umduğunuz gibi işe yaramadı.

İlk yöntem olsa da, sanat eserini PC panosundaki – lazer toner transferinden daha kolay veya doğrudan lazerden daha kolay hale getirmesini sağlar. Ancak, hala kimyasal adımları ve en sevdiğimiz kısımları yapmanız gerekir, delikleri delin. Belki yüzey montajı ile yapıştırmak için iyi bir argüman.

Kendiniz için bir şeyler yapma arzusunu seviyoruz ve saygı duyuyoruz ve 3B bir yazıcıya sahipseniz, muhtemelen de yaparsınız. Ancak, büyük bir acele olmadığınız sürece, PCB’ler şu anda profesyonel olarak yapmış olması için düşük maliyetlidir (bir zamanlar tahmin edildiğimiz gibi) ve gerçekten evlerde, özellikle de kaplanmış delikleri çoğaltmak zor olduğundan, lehimlerin çoğaltılması zor Maske ve tencereler de serigrafi için ekstra bir iştir.

Yine de, hızlı bir şekilde dönüş prototipine ihtiyacınız varsa veya sadece kendi PCB’nizi yapmanın memnuniyetini istiyorsanız, DLP yazıcınızın hazır bir UV maruz kalma sistemi olduğunu unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *