EDM’nin gücünü ev dükkanına getirerek

bir metalden yapılmış bir şey gördüğünüzde, imalatın imkansız olacağı gibi görünen bir şey gördüğünüzde, olasılıklar mükemmeldir, bir dizi elektriksel deşarj işleme ile yapıldı. EDM, zorlu metallerin, yüksek en boy oranı delik delmeği ve eşleşen parçaların neredeyse sıfır boşlukla birlikte kaymasına izin veren hassas yüzeylerin tamamlanmasıyla ilgili seçenek tekniğidir. Zorluk, EDM biraz telaşlıdır ve bunun sonucunda ev dükkanına birçok yol açmadı.

[Eylem Kutusu] DIY kablo EDM makinesiyle bunu değiştirmeyi amaçlar. Kablo EDM’de, ince bir pirinç kablosu, bir dielektrik banyosundaki metalleri yavaşça aşındırmak için bir elektrot olarak kullanılır. Kablo sarf malzemesidir ve iş parçası ile ve bir takma makaraya bir arz makbuzundan sürekli hareket etmesi gerekir. Aşağıdaki videoda gösterilen yapının çoğu, 3D baskılı parçalardan prototiplenmiş olan tel taşıma mekanizması ve çok sayıda silindir ve rulmanların bir hali ile ilgilidir. Kablo üzerindeki uygun gerginliğin korunması kritiktir, böylece bir servo kontrollü fren, kendisi kapalı bir döngü step tarafından çalıştırılan drivetrain için takılır. Gerilim, şaft freni servo ayarını ve takma makaradaki motorun hızını yöneten bir çift suş göstergeleri ve arduino ile belirlenir.

Ne yazık ki, bu konfigürasyonun test edilmesinde EDM’nin telaşlı itibarı kadar çevrimiçi olduğunu kanıtladı. Pirinç kablosu, kesilmeye başlamaz başlamaz kırılmaya devam etti ve [Eylem Kutusu] hiçbir zaman gerçek kesintiler yapmadı. Yine de kesinlikle söz veriyorum ve gelişmelere devam ediyoruz. EDM teorisi hakkında daha fazla bilgi için, [Ben Krasnow] ‘nin EDM delik delme noktasına bakın.

[Alen], bunun için ipucu gönderdi. Teşekkürler!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *