122 GHz operasyonu için işleme dalga kılavuzları hassas bir iştir

Milimetre-dalga radarları, cruise yönetimi için çağdaş araçlarda kullanılmaktan ve çarpışma kaçınma, 100 metre kadar satın alınan çeşitlerde çalışmak üzere geliştirilmiştir. Bununla birlikte, bazı mühendislik nous ile deneyciler, bazı testlerde 60 km’lik çeşitler üzerinde sinyal gönderen bu araçları kazanmışlardır. [İşleme ve mikrodalga fırınların yanı sıra, tekneyi daha da ileri doğru itip getirmeyeceğini görmeyi seçti ve ayrıca bazı dalga kılavuz birleştirme boşluklarını işleme koyabilir, böylece bazı son derece yüksek performanslı antenlerle radar fişi kullanabilir.

Uzun menzilli şanzımanlar için bu 122 GHz elemanlarını etkin bir şekilde kullanmak için hassas işlenmiş elemanlara ihtiyaç vardır.
İşin son amacı, tipik olarak otomotiv uygulamalarında keşfedilen MMWAVE radar cipsleri tarafından verilen 122GHz sinyal için 53 dBi anten oluşturmaktır. Bu frekansta çalışmak, satın alma işleminde iyi performans gösteren bir anten üretmek için toleranslar almaları gerekir.

Çok iyi torna tezgahının yanı sıra eğlenceli işleme şaketi ve ayrıca hassas dalga kılavuzu yapılır. Eğitimsiz göze çok benzemeyebilir, ancak işlenmenin yanı sıra, her ikisini de radarın yanı sıra parabolik anten sisteminin yanı sıra parabolik anten sistemine bağlanmasını sağlayın. diğer girişimci radyo deneycileri tarafından belirlenen ideal olarak kayıtları kırma seviyesi. Bu, yeterince zor değilse, nihai görev bu şeylerin 24’ünü yapmayı içeriyordu!

YouTube’da çok fazla mikrodalga antenine özgü işleme kanalı bulunmuyor, bu yüzden bu tür bir içerik için susadıysanız, bu video sizin için son derece fazla. Daha düşük frekanslar için antenler hakkında çok daha fazla düşünürseniz, olsa da, istediğiniz diğer hikayelerimizden birkaçını keşfedebilirsiniz. Mola sonrası video.

[İpucu için Mendesl sayesinde!]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *