PIGLASS V2, yeni Ahududu Pi sıfır 2’yi

kucaklar, kesinlikle uzun sürmedi. Sadece yaklaşık bir ay geçti, çünkü Ahududu Pi Sıfır 2 pazara çarptı ve folkların, aynı form faktöründeki hesaplamalı gücün beş katı sunan düşüşün yükseltmesinin faydalarını elde etmek için eski projeleri tekrar ziyaret ettik.

Örneğin, [Matt] üzerinde çalıştığını göstermek V2. Başlangıçta PI sıfırını 2018’de tekrar bir araya getirdi ve bir VUFINE + ekran, 5 MP kamera ve kemik iletim sesi gibi bolca çan ve ıslık seçerken, orijinal sıfırın oldukça anemik donanımı gerçek potansiyeline ulaşmasını önledi .

Ancak, yeni çıkan PI sıfır 2 sayesinde, dört çekirdekli gücü mevcut teçhizata tokatlamak, bir çift kablo televizyonunu çıkarmak ve tahtayı değiştirmek kadar kolaydı. Yeni PI’nin gelişmiş performansı ile, Multimedya içeriğini Kodi üzerinden oynayabilir, Retropie ile klasik oyunlar taklit eder ve hatta YouTube’a canlı video akışı yapabiliyor. Aşağıdaki videoda görülen özelleştirilmiş menüyü kullanarak, 8Bitdo’dan gelen küçük bir raftaki Bluetooth denetleyicisi, tamamen bir klavye ve fare ile dolaşmadan giyilebilirlerin çeşitli fonksiyonlarını kontrol etmek için ihtiyacı olan tek şeydir.

Daha büyük kardeşlerinin zımbasına sahip olmasa da, yeni Pi sıfır 2 kesinlikle çok heyecan verici bir platformdur. Yüksek verimli tahta, eski PI 3 ile par üzerinde performans sunarken, bu gibi pille çalışan projeler için hala iyi konumlandırılmıştır. Yeni SBC’nin önümüzdeki aylarda daha fazla bilgisayar korsanının ve yapımcısının ellerine doğru yolunu bulduğunu gördüğümüzü görmeye istekli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *