BRDMaker, DIY Pick ve Yer Makinesi

Küçük, Masaüstü Seçim ve Yer Makinesi, hackerpaces, küçük şirketler ve hatta ev laboratuvarları için bariz uygulamalara sahiptir. Bununla birlikte, birden fazla çabaya rağmen, kimsenin hem daha iyi hem de daha ucuz olan bir çözüm bulmadı, kullanılmış, eski bir seçim ve yer makinesi satın almaktan daha iyi. [Mika] ‘nin BRDMaker, bir masaüstü chipsooter’da başka bir girişimdir ve prototip henüz yapılmazken, yakında yerel elektronik laboratuarınızda bulunabilecek harika bir yapıdır.

Herhangi bir seçim ve yer makinesinin kolay kısmı bir Kartezyen çerçevedir. Bu, 3B baskı ve CNC toplulukları tarafından tekrar tekrar yapıldı ve BRDMaker istisna değil. [Mika] ‘nin robotu, NEMA 23 Motorlar tarafından desteklenmektedir 600 mm cnc kare. Çok uzak çok iyi.

Bir seçim ve yer makinesinin zor kısmı, fiddly bitleriyle birlikte çalışıyor. Bu, besleyiciler ve makine görüşü anlamına gelir. Bir parça parçayı hareket ettirmek için vakum memesi ucunu kullanan bir ‘sürükle’ besleyici ve biraz daha karmaşık ancak çok daha profesyonel besleyici. Bir makinenin aşağı koyduğu parçaları görmesi gerekir, bu yüzden [MIKA] iki kamera kullanıyor. Bu kameralardan biri takım başlığına monte edilir ve bir USB mikroskobuna şaşırtıcı derecede benzer görünüyor. Diğer kamera, bir parçanın altına bakmak için makinenin çerçevesine monte edilir. Bu kamera, bileşeni aydınlatmak ve yönünü bulmak için 96 LED’ler kullanır.

[Mika] ‘nin brdmaker hala gitmenin uzun bir yolu var, ancak piyasanın ucuz, kullanımı kolay bir masaüstü seçimi ve yer makinesini kullanımı kolay olduğunu göstergeler var. Geçen yılın NY üreticisi Faire’de ortaya çıkan en kaliteli tasarlanmış bir seçim ve yer makinesi yonga seti, başarısız bir tekme attı, ama yine de sihirbazlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *