Avrupa’da Baofeng için oyun mu?

Dünya çapında radyo severler için, Baofeng’un beğenilerinin yanı sıra diğer markaların, diğer markaların da arsenallerine hoş bir ek olmuştur. Her türlü radyo amatör için kullanışlı bir taşınabilir olan yeni bir lisans sahibi için uygun bir ilk alıcı-vericiyi, UHF veya VHF deneyleri için uygun fiyatlı bir temel oluştururlar. Ne yazık ki, düşük masrafla, en temiz spektral çıktıya sahip olmadığı ve bunun yanı sıra Polonya’nın yanı sıra Almanya’daki düzenleyicilerin çıkarlarını yakaladığı görüldüğü bir şey geliyor. Almanya’da bu, AB’nin geri kalanında tekrarlanması muhtemel görünen bir satış yasağı (Almanca PDF) ifadesiyle sonuçlandı.

Oluşan gibi görünüyor ki, Satışta Baofeng Radyolarının yüksek kalitesinin, dürüst bir şekilde kimseye sürpriz olmaması gereken uygunluk belgelerinde ilan edildiği uyuşmuyor. Evrakların Baofeng UV-5R’sini, özellikle daha fazla marka isminin yanı sıra daha fazla marka isminin yanı sıra aynı radyoların yanı sıra, aynı zamanda daha fazla marka isminin yanı sıra, aynı radyoların yanı sıra aynı radyoların yanı sıra, daha fazla marka ismi ile göründüğü gibi göründüğü gibi göründüğü görülüyor. Temel UV-5R zaten bir dizi varyant altında görünür, örneğin, bunun yazıldığı bir kişi, ancak biraz daha güçlü bir BF-F8, bu nedenle bir kez daha sürpriz olmamalıdır.

Avrupa’da çevrimiçi olursanız, hala yapabilirken bir baofeng satın almanız gerekir mi? büyük olasılıkla, gerçekten gerekmediği sürece değil. Bir şey bize birkaç yıl boyunca normal yurtdışı kaynaklarından kolayca sunulacaklarını söylüyor. Öte yandan, bu ilk kez bir regülatör bu tür radyo ile ilgili endişeleri arttırmıştır.

İpucu için [2ftg] teşekkür ederiz.

Başlık resmi: Варвара Каминская, CC BY-SA 4.0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *