Drone, gelişmekte olan artırılmış gerçeklik alanındaki eşlik teknolojilerinden biri olan bir bileklik

ile çıkıyor. Birini sanal ya da artırılmış bir dünyaya koymak bir şey budur, ancak bunun içinde etkileşimde bulunmak için doğal bir yol olmadan, kullanıcı deneyiminin sınırlı olması muhtemeldir. Tabii ki, gerçek dünyadaki şeyleri kontrol etmek için jestler kullanılabilir ve bu sonun [Sarah] ‘ın son projesi, bir dronu kontrol etmek için bu ilginç insan arabirimi cihazını kullanır.

Proje, jest verilerini keşfetmek ve toplamak için bir sıçrama hareket sensörü kullanır ve tüm bu bilgileri LabView ile besler. Bu proje için bir papağan AR dronu seçildi Bu, bu özel yazılım paketi ile iyi çalışan sağlam bir API nedeniyle. Gestleri tanıyan ve drone komutları gönderme, yazılımdaki sahnelerin arkasına bakmanın birçoğunun, yazılımdaki sahnelerin arkasına bakıldığında gibi görünüyor. daha fazla iş dahil. Bunun söylendiği söyleniyor, bunu ilk etapta çalışmasını sağlamak için küçük bir başarı yok ve aşağıdaki videonun görüşüne değer.

Bazılarında, jestler gerçek uygulamaları olmayan yenilik teknolojisi gibi görünebilir, ancak elden gelmeyen bir yaklaşım gerektiren olağandışı iş akışına sahip olan insanlar için gerçek dünyanın kullanımı var. Şimdiye kadar araba kullanan el hareketi teknolojilerini gördük, insanların fiziksel dünyada dolaşmalarına yardımcı oluyor ve hatta tetris oynadık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *