Feneriniz Lümen Yalancı mı? Bir DIY Entegre Küre Yapı

Kolay bir şey olarak kullanılan bir lamba: Sadece bir cam ampulde bir filament yapıştırın, bir akımı geçirin ve bakın! Işık olmasına izin ver. Daha büyük bir lamba daha büyük bir filament ima etti, çok daha fazla güç ve daha büyük bir zarf. Şimdi biraz hareket ettik ve hepsi LED’ler hakkında. Gerçekten, ‘sadece bir LED,’ olarak böyle bir şey değil, bunlar nispeten egzotik malzemelerden (Tamam, sadece düz eski silikon değil) yapılan yarı iletken cihazlardır (Tamam, sadece düz eski bir silikon) ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla çeşitlilik vardır. onları seçmede karmaşıklık.

[Tork Test Kanalı] için, elektrik enerjisinden radyant gücüne (veya akıdan) dönüşümün verimliliği, karşılaştırmak için bir grup lamba satın almalarını isteyen başlık faiz figürüdür. İşletmelerde bilinen işi olan iş adaleti, entegre bir küre (Aka Ulbricht Küresi) olarak, ancak uzman bir cihaz olarak yapmak için, ev oyuncusu için biraz pahalı. Yani doğal olarak, bir şeyi kendileri inşa etmeyi seçtiler.

Köpük alanının iç kısmını kaplamak birkaç girişimde bulundu.
Öncelikle, mantıklı bir şeyi yaptılar ve test birimlerini ‘uygun’ ekipmanla bir metroloji laboratuarına gönderdi, aleyhte kalibre etmek için bir taban çizgisi almak için. Sonra, kürelerini inşa etmek için oldukça yaygın materyalleri kullanmayı başardılar. Temel fikir oldukça basittir; Bir kaynağın yaydığı tüm fotonların, kaynaktan yayıldıkları açıya bakılmaksızın, bir kaynak tarafından yayılan tüm fotonların uygun ölçüm bağlantı noktasında ölçülebileceğini garanti eder. Bu şekilde, toplam yayılan güç belirlenebilir veya en azından tahmin edilebilir, çünkü bir emilim derecesi olacaktır.

Her neyse, birkaç yanlışlıktan sonra iç yüzeyi kaplamakla başladıktan sonra, baryum sülfatının boyaya karıştırılması ve daha sonra zımpara kağıdına sahip bir sürtme, gerekli saf beyaz, dağınık yüzeyi verdiği sonucuna varmışlardır.

Testlerinden elde edilen sonuçlar, diğer bağlantı noktalarından birine yerleştirilmiş bir lüks metre kullanarak, ölçülen lüks figürleri ile laboratuvar belirlenmiş lümenler figürü arasında oldukça iyi bir yazışma göstermiştir. Bir lux, metrekare başına bir lümen olarak tanımlandığı için, şanslı gibiydi ve gözlemlenen değerleri ile laboratuar arasında tutarlı bir on-one oranı buldular. Bu unsur, sadece kıtlıklarının fiziksel kurulumundan dolayı, ancak şu ana kadar cesaret verici bir sonuç olacaktır. Peki ya alt çizgi? Bu test birimleri vaat edilmiş lümen çıktılarını sundu mu? Onlar hemen hemen yaptıkları gibi görünüyordu.

Yağmur yağdığında, dökülen. Birkaç saat önce, her şeyin küçük bir topu topu kullanarak, bu sefer bir bütünleştirici küre oluşturmak için başka bir DIY yöntemi gördük. Bundan önce aslında çok sayıda ışık ölçüm projesi görmemiştik, Chipkit’i kullanan bu eskiyi sakla.

İpucu için teşekkürler [Zane]!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *