Gimballed Omnirotor, müthiş engelleri tartışıyor

Yerde ne kadar sürebilir, havada atlayabilir ve sürekli olarak konumunu sıfırlamak zorunda kalmadan koaksiyel rotor düzeneğini sürekli olarak adayın? Cevap [Yeni Dexterity] ‘n Omnirotor all-arazi platformudur.

Yine de bir prototip olmasına rağmen, molanın altındaki video, Omnirotor tarafından talep edilen el becerisinin sadece çok fazla yutturmaca olmadığını göstermektedir. Dokuma, etrafında ve aşırı engeller, bazı kafaları çevireceğinden emin olan koaksiyel bir rotor yapılandırması yoluyla göreceli kolaylıkla gerçekleştirilir.

Omnirotor’un özel tasarımı çevikliğine borç verir
Her açıdan yeni değilken, Omnirotor’un gücü oldukça benzersiz olan özelliklerin bir kombinasyonundan geliyor. Koaksiyel rotorlar tamamen gimballed ve bu nedenle herhangi bir yönden herhangi bir yönden ve herhangi bir yönden hareket ettirilebilir. Başka bir deyişle, bir ev konumuna geri dönmeye gerek kalmadan sonsuz bir şekilde herhangi bir eksende dönebilir. Bu sihrin bir kısmı çok yaratıcı kaynaklardan geliyor: pil, hız kontrolörleri ve motorlar tüm Gimballed. Bu yaratıcı hack, güçlendirmek için aksi takdirde ihtiyaç duyulacak olan büyük, ağır kayma halkalarına ihtiyaç duyulmasını önler.

Omnirotor’un çevikliğine eklenmesi, zanaatın kendini güç tüketimini azaltmak için bir yüzey boyunca kendisini bir yüzey boyunca itmek için bir dizidir. Ya bir engel, etrafta ya da geçmişi sürmek için çok zor olursa? Omnirotor, havaya götürür ve üzerinde uçar. Koaksiyel rotorlar kafesli, onları yakın çeyrekte beklediğiniz normal rotor sıkma tehlikelerinden korur.

[Yeni Dexterity], projenin tamamı, tüm projeyi, Omirotor Tasarım, Firmware ve hatta GitHub’da mevcut olan kıyaslama platformu ile diğerlerinin eğlenceli ve yinelemeleri daha da ileri sürebilir.

Ayrıca bu Tetrahedron tabanlı Omnirotor veya Nasıl oynanacağını bilen başka bir Omnirotor’da da memnun olabilirsiniz. Yok canım.

HACKADAYPRIZE2021:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *