Hackaday’a danışın: Ekstrüderler aracı araç tırmıklaması için mümkün değil mi?

3B yazıcılarda araç tırmalamak artık kanama kenarından bir şey değildir; Ana akım gidiyor. E3D, bir araç şirketi ve hareket sistemi için bir takım setine sahip olan, kendi Joshua Vasquez, açık kaynaklı toolchanging jubilee tasarımı ile ilgili ayrıntılarını paylaştı ve sadece son zamanlarda PRUSA3D’nin, PRUSA XL’yi çok fazla vaat eden Prusa XL’yi ortaya çıkardı. Beş farklı ekstrüde kadar.

Devam eden bir takım dükkanı
3B yazıcılarda 3D yazıcılarda devlet aracı için risksizdir, ancak daha sonra ne geliyor? Ekstrüderler dışında ne tür araçlar 3D yazıcıda mantıklı geliyor?

İlk önce, ayrı ekstrüderleri bu kadar harika araçlar yapanı tartışalım. Bir baskı sırasında istekli ekstrüderler modifikasyon yapabilme, gerçek çoklu malzeme baskı gibi şeylere izin verir. Birden fazla renk veya malzemeden çok daha fazla baskı, farklı filamentleri tek bir nozülle iterek yapılmayacak, bu da benzer koşullar altında çıkarılan malzemelere bir baskıyı sınırlayan ve sıcaklıklar. ToolChanging, her materyalin kendi ekstruderlerine sahip olması nedeniyle, farklı gereksinimleri olsa bile, farklı gereksinimleri olsa bile, birkaç malzemede yazdırmayı ima eder. Bununla birlikte, ekstrüderler dışındaki araçlar ne olacaktır.

3B yazıcılar sık ​​sık daha fazlasını yapmak için modded

Kesme aletlerinin yanı sıra lazerler, araç tırmıklama için muhtemel adaylar gibi görünen iki tipik 3D yazıcı güçlüğüdür, ancak kendi sorunları olmadan değillerdir. Lazerlerin yanı sıra havalandırmanın yanı sıra, kesme aletleri, fragmanların yanı sıra zahmetli tozlar üretir. Bununla birlikte, yıllar boyunca hafif görevli lazer kesicilere özelleştirilmiş birkaç 3B yazıcı gördük ya da CNC Gravers’e dönüştürülür. Orada bitmiyor; Bakır kabloyu baskılara yerleştiren bir ekstruder gördük ve ayrıca yazıcıların hatta delikten gelen lehimleme makinelerine dönüştü.

Bunlar olduğundan, bazıları gerçekten sadece bir 3D yazıcıyı başka bir şeye yönetmek, sonuçların, nesneleri üretmek için ekstrüzyon plastik firması ile bitirecek bir bit ya da hiçbir şey var. Bununla birlikte, diğerleri, yeni özellikler ekleyerek 3D baskı sürecinin gerçekten geliştirilmesini amaçlayan gibi görünüyor. Ancak hangileri faydalı anlam ifade eder?

En iyi araçlar henüz görmediklerimiz olabilir.

Birçok yardımcı araç, 3D yazıcının çalışmalarını daha iyi ya da daha verimli bir şekilde yardımcı olanlar olması muhtemeldir. Örneğin, E3D, ikincil bir işlem adımı olarak bir kesici aletin, en iyi koşullar altında 3B baskılara orijinal değer ekleyebileceği oldukça sağlam bir durum yaptı.

Baskıların iyileştirilmesinin bir başka örneği, baskıların yüzeyini düzeltmek için bir ekstruder nozülünü kullanan ütüdür. Çalışırken harika görünüyor, ancak bu bağlantı açıklar, sonuçların yanı sıra sonuçlar değişebilir. Muhtemelen özellikle ütülemek için geliştirilen özel bir araç, bir ekstruder nozulundan daha güvenilir bir şekilde baskı yapabilir mi? Böyle bir araç da kabartma baskılar için de yardımcı olabilir.

Çok daha iddialı bir görev, devam ediyor iken, fındık veya mıknatıslar gibi donanımı azaltabilen bir seçmeli ve yer aracı olacaktır. Esir donanımını içeren 3D baskı artık bir insan operatörü gerektirmez; 3B yazıcıları üreten bir rolde kullanmak için bir nimet.

Tabii ki, olasılıklar sınırsız değil. Bir alet, belirli bir boyuta ve şeklin yanı sıra bir 3D yazıcının çerçevesinin yanı sıra binanın yanı sıra, aynı zamanda mümkün olandan bir parça oynatılacaktır. Örneğin, bir kesici aletin, aletin kesilmesinin içine basması için cihaza ihtiyacı vardır, ancak 3B baskı yaparken bir ekstruder yerleştirmek için böyle bir güç gerekmez. Bir makinenin yetenekleri, sağlanan bir araçla bitmek mümkün olanı sınırlayabilir. Ancak, bilgisayar korsanlarının şu ana kadarki bir şeyleri takip ettiği ilgi, hepsinin geldiği her şeyin olduğundan daha fazla olduğundan şüpheleniyor.

Ekstrüderlerin yanı sıra aletler mantıklı mı?

Belki de kabarıklık açmanın yanı sıra, açık takım aracı, çok malzemeden yazdırmayı tezgahlara getirmeyecek. Muhtemelen gerçek katkısı, hevesli bir deneyselleştirici bilgisayar korsanlarının türünün 3B yazıcıları değiştirmek için gösterilmesinin yanı sıra henüz görmediklerimizin bile ortaya çıktığını gösteren yöntem olacaktır. Bu arada, ekstrüderler endişelenmek için yeterli görünüyor.

Toolchanging ile olan deneyiminiz nedir? Kalemler, lazerler, ayrıca 3D yazıcıdaki kesiciler gibi şeylerdir, ya da sadece hile, ya da gerçekten iyileştirebilirler ya da faydalı plastik parçalar üretme görevini geliştirebilirler mi? Dinliyoruz, bu yüzden yorumlara ne inandığını anlamamıza izin verin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *