Kablosuz termostat

[Tom’s] 100 yaşındaki evdeki termostat, fırının bulunduğu yerden iki kattır, bu nedenle duvardaki kırık bir tel sadece kablosuz termostatı tasarlamak için gereken katalizördü.

Sistem, sihirli mote olarak adlandırılan özelleştirilmiş bir PCB’ye [Tom] dayanmaktadır. Tahta bir MSP430 mikrodenetleyici, düşük güç NRF24L01 + kablosuz alıcı-verici ve çeşitli sensör arayüzleri içerir. Kablosuz termostat projesi bu panoların ikisini kullanır; Biri ikinci kattaki sıcaklığı izler ve diğeri bodrumdaki fırını kontrol eder.

Sıcaklık algılaması, bir DHT22 / AM2303 sıcaklık ve nem sensörü kullanılarak yapılır, bu da uygun bir seçimdir, çünkü parça kalibre edilir ve analog dijital dönüşümü işler; Temp / nem verilerini almak için sadece bir dijital pim gerekir. Fırını kontrol etmek için, [TOM], ısıtıcı sinyalini sürmek için yerel 24VAC ve bir mandallanma rölesini kullandı. 24VAC ayrıca tahtaya güç veriyor, bu nedenle bir kapı zil trafosu voltajı çok daha kullanışlı bir şeye basıyor; Hakkında 11VAC veya böylece, daha sonra düzeltilir, süzülür ve kontrol elektroniğinin (3.3V / 5V) ‘nin gördüğü şeye regüle edilmiştir.

Bu proje aslında hala [Tom] neyin planladığı şeyin erken aşamalarında; Beagle kemik baz istasyonu ile bir sensör ve cihaz ağı. Bu projenin yanında neler olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum; Belki de bu epik SIRI kontrollü ev otomasyonu projesinde olduğu gibi bazı ses kontrollerini göreceğiz.

[zararlı prototipler ile]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *