HASTADAY ÖDÜL GİRİŞİ: WIFI EPAPER

[Frank Buss], yapışkan bir notun elektronik versiyonunu geliştirmiştir: bir WiFi etkin, güneş enerjili bir epaper, gövdeye gömülü mıknatıslı. Yeni ESP32’ye dayanmaktadır ve fikir, istediğiniz mesajı göstermek için bir bulut uygulamasıyla akıllı telefonunuzdan veya internet üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. EPAPER ekran olmak, güç tüketimi büyük ölçüde azalır, en azından ESP32’yi kullanarak temkinliyseniz.

Son sürüm, görüntülemek için yeni bir resim almak için saatte bir sunucuyu yok etmeyi planlar. Son boyuta ve batarya kısıtlamalarına bağlı olarak, tahminimiz muhtemelen sıklıkla anket yapabileceğidir. Tabii ki, bu, evin içinde olduğunuzda genellikle azalmış olan mevcut şarj ışığına bağlıdır. Projenin ayrıca, [Frank Buss] notları olarak, çok çeşitli eylemler için özelleştirilebilen kullanıcı girişi sunmak için 3 düğmeye sahiptir:

Örneğin, modern İnternet bağlı cihazları kullanırken çok yetkin olmayabilir, büyükannenizin buzdolabına yükleyin. O zaman doğum günü dileklerini gönderebilir ya da zamanlamalarını hatırlatabilirsiniz. Ve düğmeler, bir tarih onaylamak gibi bir geri bildirim kanalı olarak kullanılabilir. Veya halka açık bir yere monte edildiğinde, bülten tahtası olarak hareket edebilir. Veya modern bir İnternet şekli için bağlı grafiti veya diğer sanat projeleri için kullanılabilir. Olanaklar sonsuzdur.

Bu proje derhal, bazı günler önce kapsantik son SHA2017 rozetini, daha büyük bir ekran ve güneş paneli veya geçen yıla göre E-Ink WiFi ekran projesi ile hatırlatıyor.

En güncel sürüm, videoda görebileceğimiz gibi siyah / beyaz / kırmızı epaper ekran ile kontrol ediliyor:

HackaDayPrize2017 şunlardır:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *