Minecraft’ın interneti doğar

Minecraft uzun bir yol kat etti, çünkü [Notch] ilk önce onu bir milyarder yapacak olan fikri düşündüm. Oyun çok sayıda seviyede mutlu olabilir ve daha iyi bilmesi gereken yetişkinlerin daha iyi bilmesi gereken yetişkinlerin, üzerinde çalışmaktan çok daha fazla zaman harcamak, söyleyerek, HackaDay Mesajları’nın biriktirilmesi. Böylece yeterince kötü değilmiş gibi, şimdi Minecraft, bir WiFi ampulünü oyunun içinden kontrol etme yeteneği ile ekrandan ayrılmakla tehdit ediyor.

Minecraft ile yapılan yabancı olanlar için, oyuncuların çeşitli malzemelerin blokları ile etkileşime girmesini sağlayan açık bir dünya oyunudur. Oyuncular, manzaralar ve yapılar oluşturabilir, yok edebilir, keşfedebilir ve oluşturabilir. Aktif bir modding topluluğu, kozmetik doku paketlerinden uzun işlevsellik ile yeni blok tiplerine kadar her şeye katkıda bulunur. Minecraft’ta “dördüncü duvarı kırmak” için kaldıraçlanan bu modlardan biriydi. [Giannoug] Programlanabilir oyun içi bilgisayarların, internet bağlantısı da dahil olmak üzere tam bir çevre birimlerini tamamlamasına izin veren opencomputers modunu kullandı. [Giannoug], arkadaşının [Thomas] ‘nın daha önce gergin olduğu protokol olan X Ebay WiFi ampulüne komut göndermesine izin verdi. Minecraft’da bir anahtar çevirin ve gerçek dünya ampul anında gelir. oldukça havalı.

Minecraft bloklarının gerçek dünya lambalarının ilham aldığı bir çok yapı gördük, ancak bu bir adım ötesinde ve çocukların minecraft kullanarak programlamaya sahip olmasının harika bir yolu olabilir. Ancak, Minecraft dördüncü duvarı ilk kırdığı ilk kez değil – bu 2012’ye, oyun içindeki pimleri açabilecek bir mikrodenetleyici tabanlı minecraft sunucusu oluşturmak için bu 2012 çalışmasına göz atın.

[Yakın eşzamanlı ipuçları için Aggvan ve Stathis K’ye teşekkürler!]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *