Yazılımınıza çok daha fazla frekans ekleme Uygulama Tanımlı Radyo

[RegveG], tipik 64-1700MHz çeşitliliği dışında sinyalleri almak için bir yöntem bulmaya çalışıyordu TV Tuner yazılımı uygulaması tanımlanmış radyo dongle alabilir. İnternette birkaç 100 $ + yükselişi keşfettikten sonra, RTLSDR’sinin alabileceği frekansları büyük ölçüde genişleten bir DIY projesinde tökezledi.

[George] ‘nin upconverter, bir SDR dongle tarafından yapılan frekansları artırmak için heterodinasyon kullanıyor. Temel konsept, 100MHz frekans osilatörü olan bir antenden bir sinyali karıştırıyor. Elde edilen çıktı, SDR TV Tuner dongle tarafından alınabilen daha geniş bir frekansa sahip olan λ + 100MHz ve λ – 100MHz olacaktır.

Şimdi [Regveg], TV Tuner Dongle’la birlikte hemen hemen her şeyi bulmanın mümkün olmasını sağlayan bir tahtaya da sahiptir. İlginç bir şekilde, bu Yükleyici, parçaların yanı sıra, tek taraflı bir bina ve delikten delikli parçalar sayesinde eve 10 $ ‘dan daha az birden az oluşur.

Biraz bir kenara, [Andrew], birkaç gün önce bir fikride gönderildi. Bu son derece fakir bir şeydir, ancak harika haberler onarım son derece ucuzdur: sadece 10 kuruş bir diyotda sadece lehimdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *