Dinle: iPhone Hack Teşhis HVAC

Hepimiz Hepimiz (ya da, bazı durumlarda, biz bu adamız, biz bu adamız), “Yep. Bir kaldırıcı ayarına ihtiyacı var. ” Augury adında bir başlangıç ​​işi, bu beceriyi bir iPhone uygulamasıyla değiştirmeyi amaçlamaktadır.

Endüstriyel tesisatlara, bir teknisyen konumları, söz konusu cihazın gövdesine bir manyetik sensör. Sensör, özelleştirilmiş bir kutuya, ultrasonik verilerin yanı sıra, infazonik verilerin yanı sıra, iPhone’u analiz için bir arka uç sunucuya ileten bir Auguscope adlı bir Auguscope adlı bir kutuya bağlanır. Sensörü taşımak, bazı durumlarda hatanın yerini tanımlamak için arka ucunu bile etkinleştirebilir. Karşılaştırma verileri, arka uç kullanım, söz konusu cihazla ilgili geçmiş verilere ek olarak benzer makinelerde tavsiyeler verilerini içerir.

Ancak, hacker mahallesinin neden bu kadar uzun süredir şey inşa etmediğini sorguladık. Ses (veya diğer sensör verilerini) ve işleme koymak için yeterli beygir gücüne sahip çok sayıda CPU’larımız var. Arabaları teşhis etmek isterseniz, örneğin, eğitim için kolayca yeterli göründüğünüzü keşfedebilirsiniz.

Konuyla ilgili birkaç akademik makale var, ancak hacker tarzı projeler yönteminde keşfedebiliriz. Belki de yorumlar biraz dışarı çıkacak. Değilse, bu deney için olgunlaşmış bir alan gibi görünüyor. Bir PC’nin akustik analizi, fanı, güç kaynağının yanı sıra zorlu sürücü sorunlarını da belirleyebilir (sürücü bir sürücüyü kullanmadığınız sürece). Hareketli parçaları olan herhangi bir şey aday olabilir.

Arşivlerde keşfettiğimiz en yakın şey hakkında, motor dengesini araştırmak için hibrit bir manyetik / ses sistemi idi. Bu alanda Hackaday.io’da çok daha fazla iş görmek istiyoruz.

Görüntüler Augury’nin izniyle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *